Producent mebli od 13 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Wakacje jako idealny czas na wymianę mebli w pokoju dziecka

W ciągu roku szkolnego pokój dziecka jest intensywnie eksploatowany do nauki, zabawy i odpoczynku. Jeżeli zastanawiasz się, jaki monet będzie najlepszy, żeby zrobić tam remont, to zdecydowanie doradzamy wakacje. Dwa miesiące to czas wystarczający zarówno na małą metamorfozę, jak i większe zmiany, w tym wymianę mebli. Poznaj wszystkie argumenty przemawiające za robieniem remontu w lecie.

Czy białe meble są bardziej podatne na zabrudzenia?

Białe meble doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Moda na wystrój utrzymany w jasnym odcieniu sprawia, że dzisiaj bardzo często można spotkać takie wyposażenie w kuchniach i salonach. Czy tego typu powierzchnie są praktyczne? Jak utrzymać je w czystości? Odpowiadamy!

Jak dokonać metamorfozy pokoju dziennego? Poradnik aranżacyjny

Nawet najpiękniejsze wnętrza po pewnym czasie mogą się znudzić. Szczególnie wyposażenie pokoju dziennego, w którym spędzasz sporo czasu, warto co kilka miesięcy odświeżać. Większe zmiany, czyli wymianę mebli lub zmianę koloru ścian możesz wykonywać co kilka lat. W ten sposób pomieszczenie stale będzie modne, a do tego funkcjonalne – odpowiadające Twoim aktualny potrzebom.

Czy białe meble są bardziej podatne na zabrudzenia?
Czy białe meble są bardziej podatne na zabrudzenia?

Białe meble doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Moda na wystrój utrzymany w jasnym odcieniu sprawia, że dzisiaj bardzo często można spotkać takie wyposażenie w kuchniach i salonach. Czy tego typu powierzchnie są praktyczne? Jak utrzymać je w czystości? Odpowiadamy! 

Niektóre zabrudzenia na białych powierzchniach są bardziej widoczne niż na meblach utrzymanych w ciemniejszej kolorystyce. Pozostałości po gotowaniu czy rozlanych napojach można na szczęście łatwo usunąć metodami domowymi lub przy pomocy profesjonalnych środków czystości. Dlatego też nie warto rezygnować z wybranego wyposażenia, tylko ze względu na jego teoretycznie problematyczny kolor.

Czyszczenie białych mebli skonstruowanych z różnych materiałów

Białe meble powstają z różnych materiałów. Aby ich czyszczenie przyniosło dobre efekty i co najważniejsze nie uszkodziło powierzchni, warto rozpoznać, z czego wykonane są fronty i blaty. Wśród najpopularniejszych materiałów są płyty MDF z okleinami, płyty wiórowe, metal, drewno oraz kamień (na blaty).

Bez względu na to, czy sprzątasz pokój, czy kuchnię zacznij od usunięcia z mebli kurzu. W tym celu wystarczy ręczny odkurzacz lub miotełka. Kolejnym etapem jest usuwanie bardziej uciążliwych zabrudzeń. Mogą to być np. plamy z tłuszczu, czerwonego wina, kawy, sosów. Do ich likwidacji potrzebujesz odpowiedniego płynu do mycia lub mleczka – niewielkiej dozy  środka nałożonego na gąbkę. Uwaga! To bez znaczenia, czy myjesz powierzchnie matowe, czy lakierowane unikaj druciaków i szczotek z ostrym włosiem. Mogą zarysować, a nawet zedrzeć zewnętrzną warstwę i spowodować całkowite starcie lakieru. 

Do wykończenia prac porządkowych wybierz ściereczkę z miękkiej mikrofibry z dodatkiem środka pielęgnacyjnego (najczęściej w spray’u). Jej rolą jest zabezpieczenie białych mebli przed żółknięciem, wchłanianiem zabrudzeń, uszkodzeniami, a także impregnacja na dalsze użytkowanie. Mają też właściwości antystatyczne.

Czyszczenie białych mebli tapicerowanych

Jest jeszcze jedna grupa białych mebli – komplety wypoczynkowe tapicerowane. Ze względu na to, że szybko się brudzą i trudno utrzymać je w czystości są spotykane rzadko. Jednak każdy, kto zdecydowałby się na taki zestaw, zyskuje wyjątkowo elegancki element wyposażenia wnętrza.

Warto pamiętać, że raczej nie sprawdzi się w domach, gdzie są zwierzęta i dzieci, to i tak nie trzeba całkowicie z niego rezygnować. Chemiczne pranie odkurzaczem wodnym pomaga wywabić nawet najbardziej uciążliwe plamy z materiału.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
do góry
regulamin sklepu internetowego

Oprogramowanie: Shoper.pl | Realizacja: Estimagroup

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl