Producent mebli od 13 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Czy trudno utrzymać w czystości ciemne meble?

Jak najłatwiej nadać wnętrzu elegancki sznyt w butikowym stylu? Jednym z najłatwiejszych sposobów jest zakup ciemnych mebli. Czy ich czystość jest w rzeczywistości tak trudna do utrzymania? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów. Choć w ostatnich latach prym w polskich domach wiedzie styl skandynawski, utożsamiany z jasnymi meblami, aranżacja z wykorzystaniem ciemnych elementów to tradycyjny sposób na nadanie pomieszczeniu szlachetnego charakteru

Czy trudno utrzymać w czystości ciemne meble?
Czy trudno utrzymać w czystości ciemne meble?

Jak najłatwiej nadać wnętrzu elegancki sznyt w butikowym stylu? Jednym z najłatwiejszych sposobów jest zakup ciemnych mebli. Czy ich czystość jest w rzeczywistości tak trudna do utrzymania? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów.

Choć w ostatnich latach prym w polskich domach wiedzie styl skandynawski, utożsamiany z jasnymi meblami, aranżacja z wykorzystaniem ciemnych elementów to tradycyjny sposób na nadanie pomieszczeniu szlachetnego charakteru. W ciemniejszym wydaniu charakteru nabiera zwłaszcza drewno. Te pochodzące z takich gatunków drzew, jak orzech amerykański czy różne odmiany mahoniu, cieszy się reputacją eleganckiego materiału, którego powierzchnie o głębokim odcieniu brązu, czasami wpadającym w czerwień, doskonale komponują się z wnętrzami salonu, holu czy lobby. 

Oprócz drewnianych mebli, Polacy często wybierają również ciemne elementy wystroju wykonane ze sklejki lub innych materiałów w szarym, ciemnobrązowym czy czarnym odcieniu. Sporą popularnością cieszą się również skórzane kanapy o głębokiej barwie – czarnej lub brązowej. Jako elementy użytkowe, meble często ulegają zabrudzeniom, a te, na powierzchniach utrzymanych w ciemnej palecie kolorystycznej, są dość widoczne – choć nie w takim stopniu, jak w przypadku elementów białych. Jak utrzymywać w czystości tego typu elementy wystroju, dbając jednocześnie o ich pielęgnację? To dziecinnie proste.

Ciemne meble – jak je czyścić?

W przypadku skórzanego wypoczynku w czarnym czy brązowym odcieniu, kluczowe jest zaopatrzenie się w dobry środek do czyszczenia i pielęgnacji tego typu materiału. Skóra ma szczególne wymagania – ale dobrze dobrany preparat zapewnia jej dobry wygląd na długo, sprawiając, że wraz z upływem czasu będzie jedynie nabierać szlachetności. Wbrew pozorom, utrzymanie jej w czystości jest łatwiejsze, niż w przypadku mebli z innych tkanin, w które plamy wnikają zdecydowanie łatwiej. Zabrudzenia z kawy, wina, napoi czy ślady długopisu są gorzej widoczne na ciemnych meblach, co sprawia, że sprawdzają się one w salonie lepiej, niż na przykład białe czy beżowe.

W przypadku ciemnych szafek kuchennych, kluczowe może okazać się usuwanie tłuszczu, którego ślady są szczególnie widoczne i uciążliwe. Jeśli zawiodą tradycyjne środki czystości, warto wypróbować ocet lub sodę oczyszczoną. W przypadku pierwszej substancji, wystarczy nanieść ją na zabrudzoną powierzchnię i odczekać kilkanaście minut, a następnie zetrzeć brud. Druga wymaga wykonania roztworu.

Wbrew pozorom, ciemne meble łatwiej utrzymać w dobrym stanie, niż ich jasne odpowiedniki. Mniejsza widoczność plam sprawia, że ich czyszczenie i pielęgnacja są mniej uciążliwe dla posiadaczy.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
do góry
regulamin sklepu internetowego

Oprogramowanie: Shoper.pl | Realizacja: Estimagroup

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl