Producent mebli od 13 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Jaką witrynę meblową wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Przed urządzeniem wnętrza warto przemyśleć w jakim stylu chcemy, aby było ono zaaranżowane. Najważniejsze są tutaj oczywiście meble (choć dodatki również mogą nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru). Urządzając salon lub pokój, warto wziąć pod uwagę witryny meblowe i komody. Elementy te są niezwykle praktyczne, a dodatkowo mogą sprawić, że aranżacja pomieszczenia będzie o wiele bardziej szykowna. W tym artykule poznasz zalety owych mebli i dowiesz się jaką witrynę meblową wybrać do nowoczesnego wnętrza.

Meble modułowe, czyli zalety dowolnej konfiguracji

Trendy w meblarskim świecie co jakiś czas ulegają zmianom - to oczywiste. Zdarza się, że mebel, który w jednym sezonie święci triumfy, w kolejnym jest już passe. Często jednak bywa i tak, że dany rodzaj jest niezwykle modny przez długie lata. Właśnie tak jest z meblami modułowymi. Ich najważniejszą zaletą jest możliwość stworzenia indywidualnej i niepowtarzalnej aranżacji, przy wykorzystaniu gotowych elementów.

Jak dbać o meble drewniane? Sprawdź nasze porady

Każdy mebel wymaga odpowiedniej konserwacji i zabezpieczenia. Czynności te chronią go przed zbyt szybkim zużyciem i pozwalają na utrzymanie jego blasku przez dłuższy czas. Szczególnej uwagi wymagają meble z drewna. Należy pamiętać, że drewno to rodzaj materiału, który jest dość wrażliwy na otaczające go warunki, dlatego należy zadbać o regularne czyszczenie drewnianych mebli.

Jak dbać o meble drewniane? Sprawdź nasze porady
Jak dbać o meble drewniane? Sprawdź nasze porady

Każdy mebel wymaga odpowiedniej konserwacji i zabezpieczenia. Czynności te chronią go przed zbyt szybkim zużyciem i pozwalają na utrzymanie jego blasku przez dłuższy czas. Szczególnej uwagi wymagają meble z drewna. Należy pamiętać, że drewno to rodzaj materiału, który jest dość wrażliwy na otaczające go warunki, dlatego należy zadbać o regularne czyszczenie drewnianych mebli. W tym celu warto wykorzystać preparaty, które zabezpieczą przed kurzem i brudem, a także zmniejszą ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych podczas użytkowania na co dzień.

Prawidłowe użytkowanie mebli drewnianych

Jeśli chcemy, aby nasze meble służyły nam przez długi czas i dodawały blasku całemu pomieszczeniu, to o prawidłowe użytkowanie powinniśmy zadbać już od momentu ustawienia ich w domu zaraz po zakupie. Aby utrzymać je w jak najlepszej formie, warto stosować się do kilku prostych zasad. Po pierwsze, zadbaj o właściwą temperaturę w pomieszczeniu, jest to szczególnie ważne przy meblach drewnianych. W ich przypadku wilgotność powietrza powinna wynosić około 60%, a temperatura od 15 do 30 stopni. Zbyt wysoka wilgotność może sprawić, że drewniane płyty mebli zaczną się odkształcać, co w efekcie może doprowadzić do uszkodzeń.

Ważne jest również regularne wietrzenie pomieszczenia. Należy także zadbać o odpowiednią odległość mebli od źródeł ciepła. Staraj się nie ustawiać komód i szaf zaraz przy grzejnikach czy kominkach. Minimalna odległość powinna wynosić co najmniej 1 metr od źródła ciepła. W przypadku ogrzewania podłogowego, meble można ustawić na filcowych podkładkach. Kolejną ważną zasadą jest ochrona przed wodą. Rozlaną ciecz należy natychmiast wytrzeć do sucha za pomocą chłonnych papierowych ręczników. W przypadku stołów kuchennych i stolików w salonie warto używać podkładek pod kubki i szklanki. Naczynie z gorącą cieczą może bezpośrednio uszkodzić powierzchnię blatu. Powstałe plamy i ślady są często bardzo trudne do usunięcia.

Jak pielęgnować drewniane meble?

Pielęgnacja mebli z drewna wymaga systematycznego czyszczenia z kurzu. Nie powinno się dopuszczać do pozostawania go przez zbyt długi czas na meblach. Należy systematycznie omiatać meble szczotką antystatyczną, która przyciąga kurz. Dzięki temu zabiegowi sprawimy, że drobinki nie będą wnikać w pory drewna. Warto również pamiętać, aby podczas czyszczenia mebli środkami do pielęgnacji, nie nanosić ich bezpośrednio na meble, Wystarczy nasączyć nimi miękką ściereczką np. z mikrofibry i wtedy wyczyścić nimi mebel.

Odpowiednie użytkowanie i regularne czyszczenie mebli przedłuży ich żywotność, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Chcąc, aby całe umeblowanie olśniewało zarówno nas, jak i naszych gości, powinniśmy stosować wyżej wymienione zasady. Działania te nie wymagają specjalistycznego sprzętu czyszczącego, a z pewnością pozwolą na zachowanie dobrej formy mebli. W przypadku, gdy wciąż nie jesteśmy pewni w jaki sposób czyścić meble drewniane znajdujące się w naszym domu warto skontaktować się ze specjalistą.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
do góry
regulamin sklepu internetowego

Oprogramowanie: Shoper.pl | Realizacja: Estimagroup

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl