Producent mebli od 13 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Dlaczego zestawy łazienkowe stały się tak popularne?

Współczesne łazienki zdecydowanie różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat. Dziś pomieszczenia te są nie tylko wyjątkowo funkcjonalne, ale także wysoce ergonomiczne. Niejednokrotnie charakteryzują się także nieszablonowym designem. Wszystko to można osiągnąć między innymi poprzez dobór odpowiedniego umeblowania. Dzięki nowoczesnym szafkom łazienkowym można sprawić, że to wnętrze stanie się designerskiem centrum całego domu.

O tym musisz wiedzieć kupując meble!

Wybór mebli to z pewnością decyzja na lata. Od niej w sporej mierze będzie zależeć, jak będziemy się czuć w danym pomieszczeniu, a co za tym idzie, czy będzie ono estetyczne i funkcjonalne. Aby dokonać dobrego zakupu mebli, należy zwrócić uwagę na pewne cechy. Cena jest tutaj niekoniecznie najważniejszym miernikiem jakości.

Zalety i wady kuchni typu studio

W wielu mieszkaniach kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem, które nie tylko służy do przygotowywania i spożywania jedzenia, ale pełni też rolę miejsca rozmów całej rodziny czy nawet pomieszczenia, gdzie przyjmuje się gości. Nie wszyscy jednak mogą pochwalić się dużą, przestronną kuchnią.

Jak w ekonomiczny sposób zaaranżować niskie poddasze?
Jak w ekonomiczny sposób zaaranżować niskie poddasze?

Umeblowanie niskiego poddasza to z pewnością niełatwe zadanie. Do najczęściej popełnianych błędów należy wypełnianie tego wnętrza meblami o standardowych wymiarach. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż meble to są zwyczajnie za wysokie do owego pomieszczenia. Sprawia to, że nie da się ich wkomponować pod skosami dachu. W efekcie otrzymujemy wrażenie chaosu. Pozostaje więc pytanie, w jaki sposób ekonomicznie zaaranżować niskie poddasze?

Funkcje poddasza

Poddasze może pełnić różne funkcje. Najpopularniejsze funkcje poddasza to: pokój zabawowy dla dzieci, salon wypoczynkowy bądź też pomieszczenie, w którym możemy rozwijać swoje pasje. Niezależnie w jakim charakterze będziemy wykorzystywać poddasze, konieczne będzie odpowiednie dobranie wyposażenia.

Aranżacja poddasza

Aranżacja poddasza nie jest prostą sprawą, zwłaszcza gdy jesteśmy ograniczeni przez wysokość pomieszczenia. Należy min. zastąpić szafy pojemnymi skrzyniami. Podstawową ich zaletą jest duża pojemność przy niedużej wysokości, co pozwala umieścić w nich wszystko, co znalazłoby się w szafie. Co więcej konieczne będzie zamówienie mebli robionych na wymiar. Te dostępne zwykle w sklepach będą po prostu za duże, za wysokie. Należy pamiętać, że samo w sobie poddasze jest zwykle mocno zaciemnione. W związku z tym zaleca się stosowanie mebli w jasnej kolorystyce. Powodem takiego zalecenia jest to, że jasne kolory lepiej odbijają światło słoneczne. A to z kolei sprawia, że na poddaszu staje się dużo jaśniej i przyjemniej. Natomiast ciemne kolory pogłębiały by tylko wrażenie półmroku, jakie tam panuje. To jak będziemy dokładnie wyposażać poddasze będzie przede wszystkim determinowane tym, jaką rolę będzie ono pełniło.

Jak urządzić poddasze?

Ograniczona przestrzeń nie pozwala nam urządzenie pomieszczeń użytkowych. Co urządzić na poddaszu w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem będzie pokój dla dziecka, sypialnia albo miejsce, w którym będziemy mogli swobodnie realizować swoje pasje. Przystosowanie poddasza na pokój do zabaw dla dziecka, pozwala dziecku swobodnie poczuć się jak w krainie zabaw.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż niska przestrzeń nie ograniczy możliwości poruszania się dziecka. Argumentem przemawiającym za stworzeniem na poddaszu sypialni jest panujące tam zaciemnienie, które ułatwi zasypianie. Wyposażenie ograniczymy do łóżka oraz niskich komód, które można łatwo wkomponować pod skosami poddasza. Elementami dekoracyjnymi mogą być miękkie dywany oraz nowoczesne grafiki, które nadadzą atmosfery artystycznego i twórczego miejsca. Na niskim poddaszu można też stworzyć małe atelier, galerię swoich prac malarskich, salę kinową czy też pomieszczenie służące do uprawiania jogi albo gimnastyki. Generalnie każdy pomysł, który pozwoli nam wykorzystać to miejsce do realizacji swoich zainteresowań będzie dobry.

Niskie poddasze wbrew pozorom można efektownie zaaranżować. Aby to zrobić należy pamiętać o wspomnianych na początku artykułu ograniczeniach konstrukcyjnych. Najważniejszym z nich jest oczywiście wysokość, która wymusza przy aranżacji stosowanie min. niestandardowych rodzajów mebli. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli będziemy się trzymać wskazówek i porad co do aranżacji to bez problemu uda nam się stworzyć na poddaszu funkcjonalne pomieszczenie.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
do góry
regulamin sklepu internetowego

Oprogramowanie: Shoper.pl | Realizacja: Estimagroup

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl