Producent mebli od 13 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Sofa czy narożnik? Doradzamy, co wybrać

Odwieczny problem łączy w sobie chęć skupienia w jednym praktyczności i wyglądu. Chodzi o wybór między sofą a narożnikiem, przy czym nie można powiedzieć, że jedno jest praktyczniejsze od drugiego. Wszystko zależy od gustu, spojrzenia na wnętrze oraz samego wnętrza. Warto jednak rozebrać wybór na czynniki pierwsze i odpowiedzieć sobie na pytanie: sofa czy narożnik?

5 pytań, na które odpowiedzi warto poznać przed zakupem mebli

Według badań najchętniej kupujemy meble wypoczynkowe – robi to nawet co drugi z nas. Dalej są meble do salonu, sypialni i kuchni. Najrzadziej wymieniamy za to meble w pokoju nastolatka i niemowlęcia, co może już trochę dziwić, zważywszy na fakt, że są one szybko nieaktualne. Jednak zanim kupisz meble, zadaj sobie 5 pytań, które pozwolą Ci wybrać te właściwe.

Pokój dziecka na poddaszu? Sprawdź, jak sprytnie go urządzić

Wiele osób uważa, że umiejscowienie pokoju dziecięcego jest zawsze kłopotem. Coś w tym musi być, ponieważ rzadko kiedy ktoś decyduje się na umiejscowienie go na poddaszu. A może to być perfekcyjne rozwiązanie, o ile potrafi się dobrze wykorzystać wszystkie kanty, skosy i kąty. Można to zrobić z głową i za rozsądną kwotę?

O tym musisz wiedzieć kupując meble!
O tym musisz wiedzieć kupując meble!

Wybór mebli to z pewnością decyzja na lata. Od niej w sporej mierze będzie zależeć, jak będziemy się czuć w danym pomieszczeniu, a co za tym idzie, czy będzie ono estetyczne i funkcjonalne. Aby dokonać dobrego zakupu mebli, należy zwrócić uwagę na pewne cechy. Cena jest tutaj niekoniecznie najważniejszym miernikiem jakości.

Cena a jakość mebli

Istnieje pewne przekonanie, że cena mebli jest gwarantem ich wysokiej jakości. Otóż nie musi tak być. Nie zawsze to, co droższe, rzeczywiście jest lepszej jakości od swojego tańszego odpowiednika. Zasada ta ma zastosowanie i w drugą stronę. Niska cena nie świadczy automatycznie o niskiej jakości wykonania i okropnym wyglądzie mebla. Jak więc w takiej sytuacji poznać, że przed nami stoi mebel wysokiej jakości, trwały, a nie kiepski wyrób?


Są pewne cechy mebli, które pozwalają ocenić jakość i trwałość bez względu na cenę. W przypadku mebli tapicerowanych najważniejszą z nich są szwy. Producenci stosują wiele różnych technik szycia mebli, ale najbardziej wytrzymałymi są szwy podwójne. Linia szycia powinna być równa i ładna. Równie ważne jest to, co kryje się pod tkaniną. Wiele na ten temat powie nam sposób mocowania detali do mebla. Meble dobrej jakości najczęściej wykonywane są ręcznie. W związku z tym mocowanie detali pełni też rolę elementu dekoracyjnego. W miejscach łączeń różnych materiałów mogą być widoczne ślady mocowań albo środków klejących. Kupując nowe meble do salonu, warto poprosić sprzedawcę w sklepie o odsunięcie interesującej nas rzeczy od ściany, żebyśmy mogli ocenić jakość wykonania z każdej strony. Dobrze wykonany mebel na tylnej stronie jest oznaką wysokiej jakości produktu. Meble dobrej jakości odznaczają się jednakowo dobrym wykonanie na zewnątrz i wewnątrz.

Wygląd mebli

Nie warto w pierwszej kolejności zwracać uwagi na wygląd mebli. Może on być mylący. Szczególnej uwagi wymagają rączki, których będziemy często używać. Powinny być one wygodne do chwytania. Są też takie meble, które można otworzyć zwyczajne naciskając. Do takiej metody trzeba co prawda przywyknąć, ale jest ona coraz częściej stosowana. Jeśli meble posiadają wysuwane komory, należy zwrócić uwagę na łatwość ich przesuwania. Oznaką wysokiej jakości wykonania jest cichy i płynny ruch elementów. Co więcej, konstrukcja powinna zawierać blokady, które uniemożliwiają szufladzie najzwyklejsze wypadnięcie z mebla.

Wybór stołu do jadalni

Wybór stołu obiadowego również wymaga zwrócenia uwagi na kilka elementów. Dadzą nam one możliwość oceny jakości mebla. Przede wszystkim należy wybrać taki stół do jadalni, którego nogi wykonane są z metalu lub drewna. Ponieważ te materiały są w stanie wytrzymać duże obciążenia. Jest to ważna cecha ze względu na to, iż mebel ten będzie wyjątkowo często używany i niemal za każdym razem będzie narażony na nacisk określonej masy. Inaczej ma się sprawa ze stolikiem do salonu. Od tego mebla nikt nie wymaga szczególnej wytrzymałości, więc materiał zastosowany do jego wykonania nie jest aż tak istotny.

Podsumowując, przy zakupie mebli najważniejsza jest jakość wykonania. Nie oznacza ona jednak wysokiej ceny. Dzięki znajomości powyższych cech, zdołamy sami ocenić interesujące nas produkty.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
do góry
regulamin sklepu internetowego

Oprogramowanie: Shoper.pl | Realizacja: Estimagroup

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl