Producent mebli od 13 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Przygotuj swoją kuchnię na świąteczne potrawy i wypieki

Każda pani domu marzy o pięknej i funkcjonalnej kuchni, która ułatwi jej codzienne przygotowanie posiłków. Praktyczne rozwiązania przydadzą się szczególnie w momencie przyrządzania dużych ilości różnorodnych potraw na wielkie i uroczyste okazje jak np. Święta Bożego Narodzenia.

Wygodny narożnik na świąteczne obżarstwo

Przedświąteczne wyprzedaże to świetna okazja na sprawienie sobie nowego, komfortowego i funkcjonalnego mebla, jakim jest narożnik. Za sprawą swoich licznych zalet stał się on hitem ostatnich lat. Czy i Ty skusisz się na wygodny narożnik, na którym odpoczniesz po świątecznym obżarstwie?

Poznaj zalety stosowania poduszek ortopedycznych
Poznaj zalety stosowania poduszek ortopedycznych

Nie od dziś wiadomo, że jakość snu wpływa na to jak czujemy się w trakcie dnia, dlatego właśnie dobór odpowiedniej poduszki lub materaca jest tak ważny. Poduszki ortopedyczne stają się coraz popularniejsze. Zainteresowanie tym produktem wynika z jego prozdrowotnych właściwości. Aby jednak poduszka ortopedyczna spełniała właściwie swoje zadanie należy dobrać ją adekwatnie do swojej budowy ciała, sposobu spania oraz używanego materaca. Przeczytaj nasz artykuł już teraz i poznaj zalety stosowania poduszek ortopedycznych.

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną

Dobór produktu tego rodzaju nie jest taki łatwy. W tej kwestii należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Jak więc dobrać poduszkę ortopedyczną tak aby mogła służyć przez lata? Najważniejsza jest pozycja snu. Od tego czy śpimy na plecach czy na boku zależeć będzie jaka poduszka ortopedyczna będzie dla nas najlepsza. Jeśli śpimy na plecach powinniśmy wybrać poduszkę niższą, która nie musi mieć głębokiego wyprofilowania. Gdy śpimy na boku powinniśmy zdecydować się na poduszkę wyższą, która podeprze głowę w taki sposób, że będzie leżeć ona poziomo. Dlatego też poduszka nie może być za wysoka, ani za niska. Zależność budowy ciała do poduszki ortopedycznej jest następująca. Im mocniejsza budowa ciała, tym wyższej poduszki potrzebujemy. Kluczowym wymiarem jest szerokość w barkach, szczególnie istotna w przypadku spania na boku. Ostatnim czynnikiem wpływającym na dobór poduszki ortopedycznej jest twardość naszego materaca. Im bardziej miękki materac tym wyższej poduszki będziemy potrzebować. Rozmiary poduszek ortopedycznych są także uzależnione od wzrostu i masy ciała osoby.

Działanie poduszki ortopedycznej

Działanie poduszki ortopedycznej opiera się na jej odpowiednim wyprofilowaniu. Dzięki odpowiedniej formie pozwala ona mięśniom przykręgosłupowym na rozluźnienie się. Specjalna pianka, która wypełnia poduszkę ortopedyczną zapewnia zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa. Dzięki tym właściwościom, w czasie snu kręgosłup człowieka nie jest poddawany obciążeniom, jak ma to miejsce w przypadku zwykłej poduszki.

Dla kogo poduszka ortopedyczna?

Dla kogo poduszka ortopedyczna? Teoretycznie produktu tego mogą używać wszyscy. Wyjątkami są osoby, które noszą kołnierze ortopedyczne po wypadkach i dzieci przed 2 rokiem życia. Poza tymi dwoma przypadkami nie ma żadnych ograniczeń. Warto natomiast pamiętać, że sama poduszka ortopedyczna nie wyleczy całkowicie z problemów z kręgosłupem, może natomiast zmniejszyć napięcie mięśni przykręgosłupowych. Niemniej jednak jest to rozwiązanie, które z pewnością warto wziąć pod uwagę kupując wygodny materac i inne elementy niezbędne do komfortowego snu.

Korzyści płynące z używania poduszek ortopedycznych są bardzo duże. Nawet jeśli na co dzień nie odczuwamy dolegliwości związanych z kręgosłupem, nie oznacza to, że w trakcie snu nasz kręgosłup nie jest poddawany dużym obciążeniom. Warto więc zastanowić się czy zakup odpowiedniej poduszki ortopedycznej nie będzie strzałem w dziesiątkę.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
do góry
regulamin sklepu internetowego

Oprogramowanie: Shoper.pl | Realizacja: Estimagroup

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl