Producent mebli od 13 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Sofa czy narożnik? Doradzamy, co wybrać

Odwieczny problem łączy w sobie chęć skupienia w jednym praktyczności i wyglądu. Chodzi o wybór między sofą a narożnikiem, przy czym nie można powiedzieć, że jedno jest praktyczniejsze od drugiego. Wszystko zależy od gustu, spojrzenia na wnętrze oraz samego wnętrza. Warto jednak rozebrać wybór na czynniki pierwsze i odpowiedzieć sobie na pytanie: sofa czy narożnik?

5 pytań, na które odpowiedzi warto poznać przed zakupem mebli

Według badań najchętniej kupujemy meble wypoczynkowe – robi to nawet co drugi z nas. Dalej są meble do salonu, sypialni i kuchni. Najrzadziej wymieniamy za to meble w pokoju nastolatka i niemowlęcia, co może już trochę dziwić, zważywszy na fakt, że są one szybko nieaktualne. Jednak zanim kupisz meble, zadaj sobie 5 pytań, które pozwolą Ci wybrać te właściwe.

Pokój dziecka na poddaszu? Sprawdź, jak sprytnie go urządzić

Wiele osób uważa, że umiejscowienie pokoju dziecięcego jest zawsze kłopotem. Coś w tym musi być, ponieważ rzadko kiedy ktoś decyduje się na umiejscowienie go na poddaszu. A może to być perfekcyjne rozwiązanie, o ile potrafi się dobrze wykorzystać wszystkie kanty, skosy i kąty. Można to zrobić z głową i za rozsądną kwotę?

Prawy czy lewy? Jak rozróżniać strony narożników?
Prawy czy lewy? Jak rozróżniać strony narożników?

Współczesne narożniki tworzone są z myślą o komfortowym wypoczynku, a także designerskim stylu, pozwalającym na nadanie pomieszczeniu większego charakteru. Meble tego rodzaju dostępne są w dwóch wariantach - lewy i prawy. W zależności od układu naszego pomieszczenia, powinniśmy dobrać model do niego pasujący. Ale jak rozróżniać te dwa rodzaje? W tym wpisie przedstawimy kilka wskazówek przydatnych podczas zakupu narożnika.

Metoda według ręki

Aby wykorzystać tę prostą metodę określenia strony narożnika, należy stanąć przodem przed jego frontem. W przypadku gdy, krótsza strona mebla będzie po naszej lewej stronie, wówczas mamy do czynienia z narożnikiem lewostronnym. Natomiast jeśli krótsza strona będzie znajdować się od strony naszej prawej ręki, wtedy jest to narożnik prawostronny. To proste rozwiązanie przydaje się zarówno w sklepie, jak i w domu, gdy chcemy określić jaki rodzaj narożnika będzie pasować do danego pomieszczenia.

Narożniki w kształcie liter?

Prostym, choć nie tak oczywistym rozwiązaniem jest skojarzenie kształtu narożnika z literami. Odmiana lewostronna mebla przypomina literę “L”, a prawostronna jego lustrzane odbicie, czyli praktycznie kształt litery “P”. Te skojarzenia mogą być na pierwszy rzut oka nie takie oczywiste, jednakże są naprawdę bardzo proste do zapamiętania, gdy już je poznamy. Warto także pamiętać o nietypowych narożnikach w kształcie litery “U”. W tym wypadku podczas określanie stron obowiązuje ta sama zasada, co w poprzednich modelach, gdyż tego rodzaju meble zazwyczaj nie posiadają całkowicie równych połówek.

Dodatkowe sposoby sprawdzania stron

W przypadku, gdy powyższe sposoby nie dają nam oczekiwanych rezultatów, możemy skorzystać z innych równie przydatnych rozwiązań. Pomocne może okazać się wydrukowanie schematu opisującego wizualnie zarówno lewy, jak i prawy narożnik. Podczas zakupów można wyciągnąć pomocniczy rysunek i porównać z modelem narożnika. Inną alternatywą może być zabranie ze sobą do sklepu klocków lub wzorników w kształcie liter, które będą kojarzyć się z odpowiednimi kształtami mebla. Oczywiście w dobraniu danego modelu narożnika z pewnością pomoże nam również pracownik sklepu meblowego.

Wybierając narożnik do salonu lub pokoju, oprócz odpowiedniej strony, warto również zwrócić uwagę na rozmiar całego mebla. Nie powinno się wstawiać zbyt dużego mebla do małego pomieszczenia, gdyż może to skutkować utrudnionym poruszaniem się podczas codziennych czynności. Na szczęście obecnie istnieje wiele różnych rozmiarów narożników, dzięki czemu bez problemu możemy dobrać wariant idealny dla siebie.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
do góry
regulamin sklepu internetowego

Oprogramowanie: Shoper.pl | Realizacja: Estimagroup

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl