Producent mebli od 13 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Mały stolik, czyli coś, czego nie może zabraknąć w Twoim salonie

Wyposażenie salonu to zwykle kanapa lub sofa, szafka RTV pod telewizor czy komody, na których umieszczane są książki. Trafi się pewnie stół, krzesła, może barek przechodzący płynnie z kuchni do salonu. Może pomyślisz nawet o kominku, ale dopiero na samym końcu zaczniesz zastanawiać się, na czym najwygodniej będzie Ci się piło kawę. Siedząc na kanapie dobrze mieć stolik – coś, bez czego nie można wyobrazić sobie salonu.

Regał jako ścianka działowa. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi?
Regał jako ścianka działowa. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi?

Odpowiednie ułożenie regału może sprawić, że pomieszczenie, w którym się znajduje zostanie podzielone na dwa sektory. Jeszcze większe możliwości istnieją w przypadku, gdy regały są dwa lub nawet trzy. Czy takie nietypowe rozwiązanie się sprawdzi? W naszym krótkim poradniku przeanalizujemy, jak zastąpienie ścianki działowej regałem wpłynie na charakter przestrzeni i jej funkcjonalność.

Regał jako ścianka działowa – dobre rozwiązanie w niektórych przypadkach

Rozkład domowych pomieszczeń nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Często potrzebujemy podziału przestrzeni na mniejsze sekcje lub oddzielenia strefy jadalnej i wypoczynkowej w wyraźny sposób. Bywa, że pokój jest bardzo duży i z łatwością można by przeznaczyć jego część na przykład na strefę sypialnianą. Można również stworzyć w ten sposób przydatny składzik, garderobę czy też pokój kąpielowy. Możliwości jest naprawdę wiele. Jeśli generalny remont nie wchodzi w grę ze względów logistycznych czy charakteru danej przestrzeni, można zdecydować się na wprowadzenie ścianki działowej. Jej “montaż” zazwyczaj trwa krótko, a efekt może przerosnąć najśmielsze oczekiwania.

W jakich przypadkach regał sprawdzi się jako ścianka działowa?

Nie mówimy tu koniecznie o płytach gipsowych, które najczęściej stosowane są w charakterze ścianek działowych. Równie dobrym pomysłem może okazać się wykorzystanie w tym celu… regału. Oczywiście, musi wykazywać on pewne cechy, a przy tym niekoniecznie sprawdzi się w przypadku każdej przestrzeni. W jakich przypadkach będzie to optymalne rozwiązanie?

  • Podział salonu na część rekreacyjną i gabinet – regał to integralna część tego rodzaju pokoju, ponieważ to tam zazwyczaj trzymamy książki. Jeśli umieścisz go w odpowiednim miejscu, wydzieli przestrzeń gabinetową, gdzie możesz wstawić biurko i inne narzędzia pracy;
  • Wydzielenie ,,korytarza” z otwartej części salonowej – dobre rozwiązanie w przypadku dużych przestrzeni. Wygląda niezwykle efektownie, a przy tym wytycza rozkład pomieszczenia;
  • Rozdzielenie pokoju dziecięcego na dwie części – doskonały sposób na wydzielenie osobistej przestrzeni dla obu dzieciaków, jeśli mieszkają one w tym samym pokoju. Jednocześnie gwarantujesz im miejsce do gromadzenia książek czy innych przedmiotów.

Cechy regałów pasujących do roli ścianki działowej

Wykorzystanie regału gwarantuje najbardziej efektywne zagospodarowanie przestrzeni – ścianka działowa z płyty gipsowej czy PCV nie umożliwia przechowywania przedmiotów. Jednocześnie jednak nie gwarantuje takiego poziomu prywatności, więc nie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wybierając regał do pokoju lub salonu, należy zwrócić uwagę na jego wymiary – jeśli ma rozdzielać przestrzeń, musi być odpowiednio wysoki.

Jednocześnie, ważny jest oczywiście design, który powinien iść w zgodzie z aranżacją pokoju. Zastąpienie ścianki działowej z gipsu regałem może być doskonałym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni w małych mieszkaniach, ale i dużych domach, w celu jej urozmaicenia.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
do góry
regulamin sklepu internetowego

Oprogramowanie: Shoper.pl | Realizacja: Estimagroup

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl