Producent mebli od 13 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Meble ze sklepu internetowego. Sprawdź, dlaczego warto!

Poszukiwanie idealnych mebli warto zacząć od zapoznania się z ofertami sklepów internetowych. Kolekcje, które znajdziesz w sieci są nie tylko bardzo różnorodne, ale często też znacznie tańsze niż te, dostępne stacjonarnie. Lista zalet związanych z tym sposobem kupowania jest znacznie dłuższa!

Meblościanka z oświetleniem LED. Czy to praktyczne rozwiązanie?

Współczesne meble to już nie tylko dekoracja wnętrza czy miejsce do przechowywania. To także wielofunkcyjne elementy wyposażenia, które mogą doświetlać przestrzeń. Jak? Dzięki zainstalowanym wewnątrz taśmom lub punktowym oprawom LED. Takie rozwiązanie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, w których ważne są stylowe detale oraz inspirująca gra świateł.

Samodzielny montaż mebli - przewodnik

Choć na samą myśl o samodzielnym montażu mebli wiele osób dostaje gęsiej skórki, to w praktyce nie jest to nic trudnego. Producenci dołączają do złożonych zestawów własne instrukcje, które bez problemu rozszyfrujesz, korzystając z wyobraźni przestrzennej i podstawowych narzędzi z domowego warsztatu.

Samodzielny montaż mebli - przewodnik
Samodzielny montaż mebli - przewodnik

Choć na samą myśl o samodzielnym montażu mebli wiele osób dostaje gęsiej skórki, to w praktyce nie jest to nic trudnego. Producenci dołączają do złożonych zestawów własne instrukcje, które bez problemu rozszyfrujesz, korzystając z wyobraźni przestrzennej i podstawowych narzędzi z domowego warsztatu.

Skrzynka z narzędziami

To właśnie od przygotowania skrzynki z narzędziami warto zacząć przygodę ze składaniem mebli. Nie musisz z kolei martwić się o śrubki i nakrętki – wszelkie niezbędne akcesoria montażowe są dołączane do zestawu (nierzadko z podręcznymi kluczami imbusowymi). Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne sprzęty, które przydadzą się do montażu szafy czy stołu to śrubokręty: minusowe oraz krzyżakowe, a także młotki – klasyczne lub z gumowymi główkami.

Ochrona posadzki na czas montażu

W miejscu, w którym będziesz montował meble do pokoju, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie posadzki. W tym celu wystarczy wyłożyć ją kartonem i/lub folią. Dzięki dodatkowej warstwie nie ma ryzyka, że drewniane deski czy laminowane panele odkształcą się lub zostaną zarysowanie, gdy spadnie na nie śruba. Ślad nie zostanie też po przesuwaniu mebli.

Montaż krok po kroku z instrukcją

Instrukcja od producenta mebli kuchennych czy pokojowych zazwyczaj dostępna jest w języku polskim, dlatego nie powinno być problemów z jej zrozumieniem. Dodatkowo popularną praktyką jest załączanie wskazówek krok po kroku w formie ilustrowanej. Poszczególne elementy są ponumerowane, co pozwala na ich posegregowanie. Skorzystaj z tej cennej podpowiedzi na samym początku, zwłaszcza, jeżeli do złożenia jest większa i bardziej skomplikowana meblościanka. Zanim przystąpisz do jej skręcana oddziel od siebie części potrzebne do skręcenia półki, szafki, szuflady, witryny. W ten sposób dokonasz wstępnej selekcji.

Samodzielnie, ale przy pomocy drugiej osoby

Często montaż wymaga pomocy drugiej osoby, zwłaszcza, gdy mówimy o wysokiej szafie czy zestawie kuchennym. Dobrze jej poprosić o wsparcie także ze względów bezpieczeństwa – na etapie nakładania drzwi na zawiasy, instalowaniu prowadnic i umieszczaniu w nich szuflad. Jeżeli składanie nie następuje w miejscu docelowym, a np. w garażu czy pomieszczeniu gospodarczym, to pomocy będziesz potrzebował też przy przenoszeniu gotowych mebli do kuchni, salonu czy gabinetu.

Po skręceniu mebli, sprawdź, czy nie zostały żadne niewykorzystane elementy i czy cała konstrukcja jest stabilna i nie chwieje się. Ponowne dokręcenie śrub i wkrętów da Ci pewność, co do nienagannie przeprowadzonego montażu.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
do góry
regulamin sklepu internetowego

Oprogramowanie: Shoper.pl | Realizacja: Estimagroup

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl