Producent mebli od ponad 20 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Szyk i elegancja – aranżacje narożnika w kolorze butelkowej zieleni

Zieleń już od dawna kojarzona jest ze spokojem, harmonią oraz naturą. Wprowadza do wnętrz nutę wyrafinowania, elegancji, ale też przytulności. I choć ta w kolorze trawy czy limonki pojawia się stosunkowo rzadko, to odcień butelkowy wprost zawładnął trendami wnętrzarskimi już od kilku sezonów. Jeśli wprowadza się go do wystroju umiejętnie, nie przytłacza pomieszczenia – nadaje mu nietuzinkowy wygląd. Szczególnie popularne stały się ciemnozielone narożniki butelkowe będące jednocześnie wygodnym meblem i prawdziwą perełką modową. W tym wpisie omówiliśmy, co pasuje do butelkowej zieleni, czyli wyjaśniliśmy, jak dobrać kolory ścian czy dodatków do narożnika w tymże odcieniu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by zyskać spójne, przytulne wnętrze zaaranżowane ze smakiem. Zachęcamy do lektury!

Pomysły na aranżację brązowych narożników w salonie

Beżowe oraz brązowe narożniki powróciły na salony – dosłownie i w przenośni. Jeszcze niedawno nieco zapomniane, dziś triumfują w aranżacjach wnętrz, ale nic w tym dziwnego. Ich ponadczasowość, łatwość dopasowania do różnych stylów, jak też subtelna elegancja sprawiają, że trudno o bardziej uniwersalne rozwiązanie m.in. do salonu. Pasują jednakowo dobrze do klasycznych bądź nowoczesnych przestrzeni. W tym artykule pokazujemy, jak w ciekawy sposób zaaranżować salon, w którym króluje brązowy narożnik. Aranżacje, jakie podpowiadamy, sprawdzą się wszędzie. Znajdziesz tu inspiracje kolorystyczne, praktyczne wskazówki, a także przegląd modeli, które warto wziąć pod uwagę. Zapraszamy do lektury!

Jak ustawić narożnik w salonie z aneksem kuchennym? Przemyślane rozwiązania

Połączenie salonu z aneksem kuchennym to rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącą popularnością zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Otwarta przestrzeń sprzyja integracji domowników i nadaje mieszkaniu lekkości. Wymaga ona jednak przemyślanego układu funkcjonalnego, który bywa aranżacyjnym wyzwaniem, gdy narożnik ma stać się swego rodzaju granicą oddzielającą minikuchnię od strefy dziennej. W niniejszym wpisie podpowiedzieliśmy, jak ustawić narożnik w salonie z aneksem kuchennym, aby podkreślić zalety pomieszczeń, a przy tym zachować komfort oraz porządek. Dodatkowo wspomnieliśmy, jakie aranżacje warto rozważyć, aby całość była spójna wizualnie i funkcjonalnie. Zapraszamy do lektury!

Samodzielny montaż mebli - przewodnik

Samodzielny montaż mebli - przewodnik

Choć na samą myśl o samodzielnym montażu mebli wiele osób dostaje gęsiej skórki, to w praktyce nie jest to nic trudnego. Producenci dołączają do złożonych zestawów własne instrukcje, które bez problemu rozszyfrujesz, korzystając z wyobraźni przestrzennej i podstawowych narzędzi z domowego warsztatu.

Skrzynka z narzędziami

To właśnie od przygotowania skrzynki z narzędziami warto zacząć przygodę ze składaniem mebli. Nie musisz z kolei martwić się o śrubki i nakrętki – wszelkie niezbędne akcesoria montażowe są dołączane do zestawu (nierzadko z podręcznymi kluczami imbusowymi). Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne sprzęty, które przydadzą się do montażu szafy czy stołu to śrubokręty: minusowe oraz krzyżakowe, a także młotki – klasyczne lub z gumowymi główkami.

Ochrona posadzki na czas montażu

W miejscu, w którym będziesz montował meble do pokoju, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie posadzki. W tym celu wystarczy wyłożyć ją kartonem i/lub folią. Dzięki dodatkowej warstwie nie ma ryzyka, że drewniane deski czy laminowane panele odkształcą się lub zostaną zarysowanie, gdy spadnie na nie śruba. Ślad nie zostanie też po przesuwaniu mebli.

Montaż krok po kroku z instrukcją

Instrukcja od producenta mebli kuchennych czy pokojowych zazwyczaj dostępna jest w języku polskim, dlatego nie powinno być problemów z jej zrozumieniem. Dodatkowo popularną praktyką jest załączanie wskazówek krok po kroku w formie ilustrowanej. Poszczególne elementy są ponumerowane, co pozwala na ich posegregowanie. Skorzystaj z tej cennej podpowiedzi na samym początku, zwłaszcza, jeżeli do złożenia jest większa i bardziej skomplikowana meblościanka. Zanim przystąpisz do jej skręcana oddziel od siebie części potrzebne do skręcenia półki, szafki, szuflady, witryny. W ten sposób dokonasz wstępnej selekcji.

Samodzielnie, ale przy pomocy drugiej osoby

Często montaż wymaga pomocy drugiej osoby, zwłaszcza, gdy mówimy o wysokiej szafie czy zestawie kuchennym. Dobrze jej poprosić o wsparcie także ze względów bezpieczeństwa – na etapie nakładania drzwi na zawiasy, instalowaniu prowadnic i umieszczaniu w nich szuflad. Jeżeli składanie nie następuje w miejscu docelowym, a np. w garażu czy pomieszczeniu gospodarczym, to pomocy będziesz potrzebował też przy przenoszeniu gotowych mebli do kuchni, salonu czy gabinetu.

Po skręceniu mebli, sprawdź, czy nie zostały żadne niewykorzystane elementy i czy cała konstrukcja jest stabilna i nie chwieje się. Ponowne dokręcenie śrub i wkrętów da Ci pewność, co do nienagannie przeprowadzonego montażu.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium