Producent mebli od 13 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Dlaczego zestawy łazienkowe stały się tak popularne?

Współczesne łazienki zdecydowanie różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat. Dziś pomieszczenia te są nie tylko wyjątkowo funkcjonalne, ale także wysoce ergonomiczne. Niejednokrotnie charakteryzują się także nieszablonowym designem. Wszystko to można osiągnąć między innymi poprzez dobór odpowiedniego umeblowania. Dzięki nowoczesnym szafkom łazienkowym można sprawić, że to wnętrze stanie się designerskiem centrum całego domu.

O tym musisz wiedzieć kupując meble!

Wybór mebli to z pewnością decyzja na lata. Od niej w sporej mierze będzie zależeć, jak będziemy się czuć w danym pomieszczeniu, a co za tym idzie, czy będzie ono estetyczne i funkcjonalne. Aby dokonać dobrego zakupu mebli, należy zwrócić uwagę na pewne cechy. Cena jest tutaj niekoniecznie najważniejszym miernikiem jakości.

Zalety i wady kuchni typu studio

W wielu mieszkaniach kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem, które nie tylko służy do przygotowywania i spożywania jedzenia, ale pełni też rolę miejsca rozmów całej rodziny czy nawet pomieszczenia, gdzie przyjmuje się gości. Nie wszyscy jednak mogą pochwalić się dużą, przestronną kuchnią.

Szafki wiszące jako niezbędny element wyposażenia kuchennego
Szafki wiszące jako niezbędny element wyposażenia kuchennego

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia kuchennego jest z całą pewnością szafka wisząca. Współcześni projektanci oferują bardzo dużo różnorodnych wzorów i modeli, z których każdy sprawdzi się w innej aranżacji. Do najnowszych i wyjątkowo modnych rozwiązań w tym zakresie należą szafki kuchenne bezuchwytowe. Otwierają się one dzięki frezowanej krawędzi albo na tzw. “kliknięcie” - mebel otwiera się sam po naciśnięciu na odpowiednie miejsce. Dzięki temu fronty szafek tworzą na ścianie gładką, jednorodną powierzchnię lub dekoracyjny wzór. Innym modnym rozwiązaniem są drzwiczki przesuwne. Decydując się jednak na tego typu szafki należy zwrócić uwagę na jakość i gwarancję systemów ruchomych. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz artykuł - “Szafki wiszące jako niezbędny element wyposażenia kuchennego”.

Wymiary szafek kuchennych

Wymiary szafek kuchennych wiszących są bardzo zróżnicowane, w odróżnieniu od szafek dolnych, których wymiary muszą być dopasowane do sprzętu AGD. Wyjątkową sytuacją jest, kiedy szafki górne należy dostosować do zabudowanego wyciągu kuchennego. W takiej sytuacji należy zwrócić uwagę na zalecenia producenta odnośnie odległości od palników. Najczęściej spotykanymi wymiarami szafek górnych są: szerokość: 40, 60 i 80 cm. wysokość od 30 cm. do nawet 127 cm. Głębokość szafek górnych jest mniejsza niż szafek dolnych i wynosi od 30 do 40 cm.

Ważna jest również odległość między obiema sekcjami tych mebli. Nie powinna ona być mniejsza niż 45 centymetrów. W praktyce wysokość szafek górnych jest ograniczona wysokością samej kuchni. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że stosując je nie tracimy praktycznie na metrażu. Jest to szczególnie ważne w małych kuchniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest bardzo cenny. Chcąc zaoszczędzić metraż można też zastosować coraz popularniejsze rozwiązanie, którym są dwa rzędy szafek wiszących o różnej głębokości.

Górna zabudowa w kuchni

Górna zabudowa w kuchni pełni bardzo ważną rolę w pomieszczeniu. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym przechowujemy naczynia, herbaty, przyprawy itp. Poza funkcjonalnością, zabudowa tego typu jest również elementem estetycznie uatrakcyjniającym wygląd kuchni. Szafki znajdujące się nad blatem są więc bardzo wygodnym rozwiązaniem. Istnieje kilka sposobów jak dopasować je do dolnej części. Najprostszym z nich jest wykonanie obu zabudów w tym samym kolorze. Innym sposobem jest aranżacja w kontraście. W tym wypadku zabudowa górna i dolna znacznie się od siebie różnią kolorystycznie, co daje również ciekawy efekt wizualny. Można też pokusić się o kontrast nie tylko kolorystyczny, ale też w wykończeniu. To też pozwoli uzyskać ciekawy rezultat wizualny.

Szafki górne mają szereg zalet, dzięki którym są niezbędnym elementem umeblowania w kuchni. Szczególnie przydatne mogą okazać się w małej kuchni, gdzie zależy nam na jak najlepszym wykorzystaniu ograniczonej przestrzeni. Poza funkcjonalnością szafki te wyglądają estetycznie. Jest to więc idealne rozwiązanie, jeśli chcemy nadać ciekawego charakteru naszemu pomieszczeniu.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
do góry
regulamin sklepu internetowego

Oprogramowanie: Shoper.pl | Realizacja: Estimagroup

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl