Producent mebli od 13 lat
Dostawa gratis - na wszystko
Ponad 5000 produktów w ofercie
Blog MarketMeblowy.pl
Najpopularniejsze artykuły
Dlaczego zestawy łazienkowe stały się tak popularne?

Współczesne łazienki zdecydowanie różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat. Dziś pomieszczenia te są nie tylko wyjątkowo funkcjonalne, ale także wysoce ergonomiczne. Niejednokrotnie charakteryzują się także nieszablonowym designem. Wszystko to można osiągnąć między innymi poprzez dobór odpowiedniego umeblowania. Dzięki nowoczesnym szafkom łazienkowym można sprawić, że to wnętrze stanie się designerskiem centrum całego domu.

O tym musisz wiedzieć kupując meble!

Wybór mebli to z pewnością decyzja na lata. Od niej w sporej mierze będzie zależeć, jak będziemy się czuć w danym pomieszczeniu, a co za tym idzie, czy będzie ono estetyczne i funkcjonalne. Aby dokonać dobrego zakupu mebli, należy zwrócić uwagę na pewne cechy. Cena jest tutaj niekoniecznie najważniejszym miernikiem jakości.

Zalety i wady kuchni typu studio

W wielu mieszkaniach kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem, które nie tylko służy do przygotowywania i spożywania jedzenia, ale pełni też rolę miejsca rozmów całej rodziny czy nawet pomieszczenia, gdzie przyjmuje się gości. Nie wszyscy jednak mogą pochwalić się dużą, przestronną kuchnią.

Zalety i wady kuchni typu studio
Zalety i wady kuchni typu studio

W wielu mieszkaniach kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem, które nie tylko służy do przygotowywania i spożywania jedzenia, ale pełni też rolę miejsca rozmów całej rodziny czy nawet pomieszczenia, gdzie przyjmuje się gości. Nie wszyscy jednak mogą pochwalić się dużą, przestronną kuchnią.

Czym jest kuchnia typu studio

Rozwiązaniem umożliwiającym zwiększenie powierzchni użytkowej jest kuchnia typu studio. Tutaj prawdopodobnie pojawi się pytanie czym ona jest? Odpowiedź na to pytanie być może jest  zaskakująca, ale jednocześnie prosta. Jest to połączenie kuchni z salonem bądź pozostałą przestrzenią mieszkalną. W rezultacie otrzymujemy jasne i przestronne pomieszczenie, gdzie można z łatwością przygotować jedzenie, odpocząć albo spotkać się ze znajomymi. Oczywiście, żeby zrealizować taki projekt konieczne jest przeprowadzenie prac remontowych. Kuchnia tego typu będzie dobrze pasować zarówno do mieszkania jednopokojowego, jak i wielopokojowego. Stworzy ona wygodne wnętrze i pozwoli racjonalnie wykorzystać dostępne metry kwadratowe.

Minusy kuchni typu studio

Jak każda radykalna decyzja, również taki remont wiąże się z pewnymi trudnościami. Największe minusy kuchni typu studio to bezsprzecznie brak ścian oddzielających od reszty pomieszczeń. Przez to zapachy przygotowywanych potraw będą się roznosić po całym mieszkaniu. Dlatego konieczna może się okazać dodatkowa inwestycja w wentylację, która nie dopuści  do rozniesienia się zapachów po całym mieszkaniu. Należy pamiętać również, że kuchnia jest teraz na widoku w związku z czym konieczne może być ciągłe utrzymywanie jej w czystości. Innym minusem może okazać się konieczność przemeblowania owego pomieszczenia. W takim przypadku dobrym pomysłem może okazać się również rozważenie zakupu nowego kompletu mebli kuchennych.

Oddzielenie kuchni od salonu

Wiele osób rozważających usunięcie ściany oddzielającej kuchnię od salonu chciałoby zachować choć odrobinę jakiegoś rozdziału tych pomieszczeń. Istnieje kilka sposobów aby tego dokonać. Można np. odrobinę podnieść podłogę w części kuchennej. Innym sposobem na dokonanie takiego podziału jest wyróżnienie poszczególnych części za pomocą podłogi. Konkretnie rzecz biorąc chodzi o zastosowanie w części kuchennej innego typu podłoża niż w salonie. Do kuchni oczywiście najlepiej nadawać się będą łatwe w utrzymaniu czystości płytki. Jeśli te sposoby okażą się niewystarczające, wówczas można zainteresować się przezroczystymi przegródkami do pomieszczeń. Miłośnicy roślin doniczkowych mogą dopełnić wnętrze kuchni kwiatami.

Wystrój kuchni

Wybierając wystrój kuchni i pozostałej przestrzeni mieszkalnej, możemy całość urządzić w jednym stylu, podkreślając tym samym całość. Możemy też postąpić na odwrót posłużyć się kontrastem. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujemy najważniejszym, funkcjonalnym elementem wystroju każdego wnętrza są meble. To one będą prawdopodobnie jako pierwsze zwracać uwagę.

Kuchnia typu studio ma swoje plusy i minusy. To czy takie rozwiązanie będzie odpowiednie właśnie dla nas, zależy tylko i wyłącznie od tego, co chcemy osiągnąć we wnętrzu. Jeśli zależy nam na efektywnym wykorzystaniu przestrzeni, a nie mamy dużej kuchni, to będzie to dobre rozwiązanie. Jednak wtedy należy uwzględnić wyżej wspomniane niedogodności.

Archiwalne wpisy
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
do góry
regulamin sklepu internetowego

Oprogramowanie: Shoper.pl | Realizacja: Estimagroup

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl